fbpx
Faktoring na zapewnienie płynności Twojej firmy.
Skorzystaj z bezpiecznej i sprawdzonej formy finansowania, któremu możesz zaufać.
Poznaj Twoje korzyści.
KWOTA, JAKIEJ POTRZEBUJESZ
Otrzymasz dokładnie tyle, na ile opiewają Twoje faktury - nawet do 250 tys. zł bez dodatkowych zabezpieczeń
PIENIĄDZE NA CZAS
Środki znajdą się na Twoim koncie na długo przed ustalonym terminem płatności faktury.
SZYBKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
Zyskasz komfort, że Twoja firma zawsze zachowuje płynność, nawet gdy kontrahenci spóźniają się z płatnościami.

Zapewnij swojej firmie bezpieczeństwo finansowe.

Kliknij i skontaktuj się ze mną jeszcze dziś.
Skontaktuj się ze mną

Faktoring Trójmiasto - finansowanie bieżącej działalności w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie

Faktoring jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się instrumentów finansowych na rynku. W praktyce polega on na zakupie przez Faktora wierzytelności Faktoranta i sfinansowaniu jej. Na skutek tego Faktorant (dostawca) otrzymuje zapłatę tuż po zrealizowaniu dostawy produktów lub usług do swojego klienta i dostarczeniu do Faktora kopi dokumentów potwierdzających taki stan rzeczy. W zamian za to, Faktor otrzymuje od Faktoranta ustaloną umową prowizję.

Dla kogo jest faktoring? Produkt finansowy dla przedsiębiorców z Trójmiasta.

Zasadniczo, jest to produkt finansowy kierowany do każdego podmiotu gospodarczego. Wszędzie tam, gdzie dla działania przedsiębiorstwa niezbędne jest utrzymywanie płynności finansowej. Faktoring stanowi doskonałą alternatywę dla konieczności brania kredytu obrotowego. Warto wziąć pod uwagę opcję rozpoczęcia tego typu współpracy z instytucją finansową. Większość z dostępnych w mojej ofercie banków, bez zbędnych formalności udziela tego typu finansowania. Wystarczy zawszeć umowę, a następnie każdorazowo dostarczać fakturę dostawy usług lub produktów.

Faktoring jest niezastąpionym narzędziem dla firm prowadzących sprzedaż na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności. Dla Przykładu, firma X (dostawca), ustala z odbiorcą termin płatności do 30 dni. W okresie tym, formalnie realizowany jest przychód, co powoduje powstanie zobowiązań podatkowych. Dzieje się tak, choć zapłata fizycznie mogła jeszcze nie zostać uiszczona. Dodatkowo, oczekująca na wpływ należności firma X może mieć w tym okresie czasu inne, pilne do uregulowania należności. Usługa faktoringu całkowicie eliminuje tego typu problematyczne sytuacje.

Pozostałe informacje o faktoringu dla klientów biznesowych

Co warto jeszcze podkreślić, to na Faktorze spoczywa obowiązek kontroli rozliczeń z odbiorcami i prowadzenie kont księgowych. W praktyce więc, to Faktor przejmuje na siebie kwestie związane z dopilnowaniem otrzymania zapłaty od odbiorcy.
Aby utrzymywać płynność finansową wystarczy więc zawrzeć stosowną umowę z Faktorem. Umowa taka zawierana jest najczęściej na czas nieokreślony, co stanowi o jej przewadze względem umów kredytowych. Te opiewają zwykle na minimum 12 miesięcy. W efekcie faktoring jest więc bardziej narzędziem finansowym niż formą kredytu.
faktoring 2

ZAMÓW ROZMOWĘ

  Podając swój numer telefonu wyrażasz zgodę na to, abyśmy do Ciebie zadzwonili w sprawie Twojego zapytania. Zgodę możesz wycofać w każdym czasie. Administratorem twoich danych osobowych jest Zaufany Ekspert ul. Kozietulskiego 1, 80-156 Gdańsk. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej  Polityce Prywatności.

  Potrzebujesz porady?

  Skontaktuj się z nami a znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Prześlij zapytanie online lub zamów rozmowę i poczekaj na nasz telefon.
  Kontakt z nami
  envelope-omap-markerphonethumbs-upclockcheckmark-circle
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram