fbpx

Pożyczka 0% ze wsparciem z UE

8 maja 2020
Karol Całus

POZYSKAJ FINANSOWANIE, KTÓRE POZWOLI TWOJEJ FIRMIE ZACHOWAĆ PŁYNNOŚĆ FINANSOWĄ W CZASIE KRYZYSU

Pomożemy Twojej firmie w uzyskaniu pożyczki antykryzysowej - pożyczki wspierającej ze środków UE dla przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w związku z epidemią SARS-CoV-2.

Czas epidemii koronawirusa i związanego z nim nadciągającego kryzysu gospodarczego to okres, gdy utrata płynności finansowej zagraża nawet tym firmom, które wcześniej radziły sobie bardzo dobrze. W tej sytuacji przedsiębiorcy pilnie poszukują dodatkowych źródeł finansowania. Dobrym rozwiązaniem mogą być pożyczki antykryzysowe - pożyczki płynnościowe 0% na bieżącą działalność firmy objęte wsparciem z funduszy Unii Europejskiej.

Czym jest pożyczka antykryzysowa?

Pożyczki dostępne od 04.05. 2020 r.

Pożyczka antykryzysowa to pożyczka na pokrycie kosztów bieżącej działalności firmy, przeznaczona dla tych przedsiębiorców, których sytuacja pogorszyła się w związku są ze skutkami epidemii SARS-CoV-2. Pożyczka na preferencyjnych warunkach dedykowana jest dla małych i średnich firm i wiąże się ze wsparciem z Unii Europejskiej, która stanowi element rządowej "tarczy antykryzysowej". Preferencyjne warunki oznaczają przede wszystkim odroczony o pół roku termin rozpoczęcia spłaty rat i pokrycie kosztów odsetek ze środków unijnych - przedsiębiorca zwróci jedynie pożyczony kapitał. Co ważne - tymczasowa utrata płynności na skutek epidemii SARS-CoV-2 nie może stanowić powodu odmowy uzyskania pożyczki, dlatego też oferty antykryzysowe kierowane są również do tych przedsiębiorców, którzy w innym przypadku nie mieliby szans na korzystny kredyt.

Ile pieniędzy mogę uzyskać?

 • Pożyczka w wysokości do 150 tysięcy złotych bez zabezpieczenia

Przedsiębiorca może starać się o pożyczkę o wartości do 150 tysięcy złotych przy maksymalnym okresie finansowania 60 miesięcy. RRSO - 0% przy zastosowaniu pomocy publicznej. W tym celu nie jest wymagane przedstawienie dodatkowego zabezpieczenia ani wkładu własnego. Pożyczka udzielana jest bez prowizji. Możliwa jest karencja przy spłacie rat sięgająca maksymalnie 12-miesięcy - oznacza to, że pieniądze otrzymujesz w krótkim czasie po złożeniu wniosku, a wpłata pierwszej raty może być odroczona nawet na rok.

 • Pożyczka w wysokości od 150 tysięcy do 15 milionów złotych z zabezpieczeniem

Maksymalna kwota udzielanej pożyczki ze wsparciem z funduszy unijnych: 15 milionów złotych BRUTTO z zabezpieczeniem. (Może mieć ono na przykład formę hipoteki, poręczenia przez osoby trzeciej, zastawu rejestrowego czy przewłaszczenia elementów majątku). RRSO - 0% przy zastosowaniu pomocy publicznej. Maksymalny okres kredytowania to 72 miesiące. Możliwa karencja w spłacie sięgająca maksymalnie 6 miesięcy.

Czym charakteryzuje się pożyczka antykryzysowa? Najważniejsze cechy

 • Brak kosztów zaciągnięcia pożyczki - Przedsiębiorca uzyskuje bezzwrotną dotację ze środków Unii Europejskiej, z której pokrywana jest spłata oprocentowania. Firma spłaca jedynie kwotę kapitału, bez żadnych dodatkowych kosztów, na przykład w postaci prowizji czy opłat za udzielenie. RRSO w przypadku pożyczki antykryzysowej wynosi dla przedsiębiorcy 0%. Po złożeniu wniosku o pożyczkę antykryzysową nie trzeba wnioskować osobno o dotację na spłatę odsetek - wszystko odbywa się automatycznie.
 • Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z bieżącą działalnością firmy - katalog wydatków, które można sfinansować przy pomocy pożyczki antykryzysowej, nie jest ściśle określony: możesz przy jej pomocy uregulować czynsz za wynajmowany lokal, zapłacić pensje pracownikom czy też zamówić towar. Należy przy tym pamiętać, że pieniądze nie mogą być przeznaczone na inwestycje.
 • Roczna lub półroczna karencja w spłacie - nie musisz oddawać pożyczonych pieniędzy od razu - pierwszą ratę będziesz mógł zapłacić dopiero po upływie roku lub pół roku - w zależności od wnioskowanej kwoty pożyczki. To sprawia, że zyskasz cenny czas na uporanie się z problemami finansowymi. Należy pamiętać jednak o tym, że karencja w spłacie nie wydłuża okresu kredytowania.
 • Możliwość skorzystania z "wakacji kredytowych" - przez pierwsze dwa lata spłacania pożyczki, raz do roku będziesz mógł skorzystać z "wakacji kredytowych" - zawiesić spłatę rat na okres dwóch miesięcy.
 • Maksymalny okres spłaty: 60 miesięcy dla kwot nie przekraczających 150 tysięcy złotych, 72 miesiące dla kwot od 150 tysięcy do 15 milionów złotych.

JAK UZYSKAĆ POŻYCZKĘ ANTYKRYZYSOWĄ?

 1. Wypełnij formularz kontaktowy, a nasi eksperci pomogą Ci wybrać najkorzystniejszą formę finansowania. W bezpośredniej rozmowie pochylamy się nad indywidualną sytuacją każdego przedsiębiorcy, pomagając mu wybrać spośród wielu ofert dostępnych na rynku te, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom. Wystarczy, że wypełniając formularz wybierzesz "Wsparcie Antykryzysowe" i w uwagach pilne (ze względu na ograniczoną pulę środków z UE, gdzie decyduje kolejność zgłoszeń.
 2. Oferujemy fachowe doradztwo i pomoc przy wypełnianiu wniosku- pomagamy Ci obliczyć zdolność kredytową Twojej firmy, wypełnić wniosek oraz skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Sprawdzimy, czy w wypadku Twojej firmy nie zachodzi jeden z przypadków wykluczających możliwość skorzystania wsparcia.
 3. Dbamy o to, byś uzyskał pozytywną odpowiedź o przyznaniu pożyczki. Na podstawie dostarczonych dokumentów przedstawimy Ci wstępną ofertę kredytową dostosowaną do możliwości finansowych Twojej firmy.

Kto może starać się o pożyczkę 0%?

Pożyczka antykryzysowa ze wsparciem z funduszy Unii Europejskiej adresowana jest do przedsiębiorców z sektora małych i średnich firm, bez wykluczania żadnej z branż. Nie ma znaczenia czas funkcjonowania na rynku ani forma prowadzonej działalności gospodarczej. W przeciwieństwie do innych form kredytowania, z tego rozwiązania mogą skorzystać także firmy, które już utraciły swoją płynność finansową - na skutek epidemii SARS-CoV-2 straciły zdolność do finansowania swoich bieżących wydatków. Należy przy tym pamiętać, że wsparcia nie otrzymają te firmy, które już przed 31.12. 2019 r. były w złej kondycji finansowej.

Na co mogę przeznaczyć pieniądze z pożyczki antykryzysowej?

Celem pożyczki antykryzysowej jest zapewnienie finansowania na pokrycie bieżącej działalności finansowej firmy. Z tego powodu, może być ona wykorzystana na bieżące wydatki obrotowe lub inwestycyjne, takie jak:

 • Wypłata wynagrodzeń dla pracowników;
 • Koszty utrzymania budynków, nieruchomości;
 • Zobowiązania publiczno-prawne;
 • Koszty użytkowania infrastruktury, eksploatacji urządzeń;
 • Koszty zatowarowania, zakupu półproduktów.

Pieniądze z pożyczki nie mogą być wykorzystane w celu refinansowania już poniesionych wydatków, długów i zobowiązań, ani nie mogą dotyczyć wydatków, na których już ciąży obowiązek zwrotu pomocy z funduszy unijnych. Gdy skontaktujesz się z nami, sprawdzimy, czy Twoja firma może skorzystać z pożyczki antykryzysowej objętej unijnym wsparciem, a także w razie potrzeby sprawdzamy i porównujemy alternatywne rozwiązania.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki antykryzysowej?

W czasach kryzysu wywołanego epidemią SARS-CoV-2, cierpią nawet te firmy, które wcześniej funkcjonowały bez większych problemów. W takiej sytuacji konieczność zaciągania drogiego kredytu, którego raty należy od razu spłacać, może być ryzykowna. Pożyczka antykryzysowa to możliwość uzyskania finansowania na preferencyjnych warunkach: bez ponoszenia kosztów odsetek i prowizji, które zostaną pokryte z pomocy publicznej; z odroczonym terminem spłaty. To sprawi, że pożyczka nie pogrąży przedsiębiorcy, lecz pozwoli mu zachować stabilność finansową i spokojnie planować wydatki w kolejnych miesiącach.

NASZA MISJA

Zawsze staramy się jak najlepiej poznać i zrozumieć naszych Klientów

To sprawia, że możemy zawsze oferować produkty, które rzeczywiście odpowiadają na ich realne potrzeby. Współpracujemy z polskimi i europejskimi instytucjami finansowymi, dlatego też posiadamy dostęp do aktualnej wiedzy i ogromnej bazy produktów finansowych. Możemy zaproponować te, które będą najlepiej służyły interesom naszych Klientów.

Dbamy o przestrzeganie wysokich standardów etycznych w naszej pracy

Starannie weryfikujemy udostępniane oferty i proponujemy jedynie te rozwiązania, co do których jesteśmy całkowicie pewni, że są bezpieczne i opłacalne.  Stawiamy na zaufanie i wiarygodność, biorąc pełną odpowiedzialność za skutki naszych działań biznesowych.

Pragniemy wspierać polskie firmy także w trudnej sytuacji, jaką jest epidemia

Epidemia SARS-CoV-2 to trudny czas dla wielu polskich przedsiębiorstw. Pragniemy wspierać działania polskich firm, oferując im korzystne i bezpieczne formy finansowania, które pomogą zrealizować zamierzone cele i będą dostosowane do możliwości przedsiębiorców.

ZAMÓW ROZMOWĘ

  Podając swój numer telefonu wyrażasz zgodę na to, abyśmy do Ciebie zadzwonili w sprawie Twojego zapytania. Zgodę możesz wycofać w każdym czasie. Administratorem twoich danych osobowych jest Zaufany Ekspert ul. Kozietulskiego 1, 80-156 Gdańsk. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej  Polityce Prywatności.

  Potrzebujesz porady?

  Skontaktuj się z nami a znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Prześlij zapytanie online lub zamów rozmowę i poczekaj na nasz telefon.
  Kontakt z nami
  envelope-omap-markerphone
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram