fbpx

Jak współpracować z ekspertem finansowym?

21 czerwca 2018
Karol Całus

W poszukiwaniach odpowiedniego dla nas kredytu jesteśmy w stanie przejść kilometry i odwiedzić mnóstwo banków tracąc godziny naszego cennego czasu. Po takiej dawce informacji, gdzie w każdym banku zachwalają swój produkt, można, delikatnie mówiąc, stracić orientację. Dlatego też, w tym ogromie ofert i zastawianych pułapek, wielu ludzi decyduje się na skorzystanie z usług fachowca. Kim jest zatem specjalista ds. usług finansowych i jak z nim podjąć współpracę?

Specjalista ds. usług finansowych to osoba, która jest bezstronna i działa zawsze w interesie swojego klienta. Jest to osoba obiektywna, ponieważ wybiera dla nas oferty z różnych źródeł, a nie z jednego, konkretnego (tak jak to się dzieje w przypadku pojedynczego banku). Każdy ekspert finansowy posiada także aktualną wiedzę na temat zmian w przepisach prawnych, co bardzo często ratuje nas od popełnienia błędów, które mają w przyszłości swoje konsekwencje. Poprzez swoje doświadczenie, na podstawie analizy naszej sytuacji finansowej, potrafi on ocenić nasze szanse na kredyt nawet bez składania zapytania do BIK (należy pamiętać, że każde kolejne zapytanie do BIK-u obniża naszą zdolność kredytową o parę punktów i w tym temacie trzeba być raczej oszczędnym).

Aby nasza współpraca z ekspertem ds. usług finansowych okazała się owocna, musimy pamiętać o paru istotnych sprawach. Współpraca nie będzie się układać, jeżeli nie będzie polegała na obustronnym zaufaniu. Szalenie ważna jest także szczerość i otwartość. Ekspert, który nam pomaga nie jest naszym wrogiem, tylko sojusznikiem. Nie ma sensu ukrywać pewnych rzeczy (np. innych zobowiązań), bo to i tak wyjdzie z czasem na jaw, a tylko utrudni i spowolni pracę. Aby współpraca przebiegała płynnie (a w końcu zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu środków finansowych) musimy się zdyscyplinować. Specjalista pokieruje nas i podpowie, jakie dokumenty powinniśmy przygotować, ale bez naszego zaangażowania i terminowości on sam niewiele będzie mógł zdziałać. Powinniśmy pozostawać z nim w stałym kontakcie telefonicznym lub mailowym. Nie może mieć miejsca sytuacja, kiedy nie można się do nas dodzwonić przez parę dni, bo może mieć to negatywny wpływ na dalszy tok załatwianych spraw.

Analiza-Doradztwo-Serwis

Biura zajmujące się pomocą w zakresie finansów pracują według systemu ADS ( Analiza, Doradztwo, Serwis). Na pierwszym spotkaniu następuje zawsze Analiza naszej sytuacji finansowej (zebranie wywiadu, oczekiwania klienta wobec produktu itd.). Kolejne spotkanie, to już Doradztwo, czyli przygotowane przez eksperta finansowego, dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości rozwiązania. Po udanej „transakcji” obowiązuje nas tzw. Serwis. Serwis jest to nic innego jak opieka biura przez cały okres trwania umowy. Zawsze mamy prawo skontaktować się z nim w razie wątpliwości czy kłopotów.

Ekspert finansowy jest swego rodzaju przewodnikiem wśród zawiłych, krętych procedur bankowych. Tłumaczy na bardziej przystępny język żargon finansowy. Z szerokiego wachlarza ofert rynkowych wybiera optymalne i skrojone na potrzeby klienta rozwiązanie. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że rozwiązaniem naszych problemów finansowych nie musi być wcale kredyt, a np. korzystniejszym okaże się leasing czy factoring (których nawet nie braliśmy wcześniej pod uwagę).

ZAMÓW ROZMOWĘ

  Podając swój numer telefonu wyrażasz zgodę na to, abyśmy do Ciebie zadzwonili w sprawie Twojego zapytania. Zgodę możesz wycofać w każdym czasie. Administratorem twoich danych osobowych jest Zaufany Ekspert ul. Kozietulskiego 1, 80-156 Gdańsk. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w naszej  Polityce Prywatności.

  Potrzebujesz porady?

  Skontaktuj się z nami a znajdziemy dla Ciebie rozwiązanie. Prześlij zapytanie online lub zamów rozmowę i poczekaj na nasz telefon.
  Kontakt z nami
  envelope-omap-markerphone
  linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram